TASARIMLAR

Tasarımlar imzanızdır ve korunmayı hak ediyorlar. Tescil yolunda sizlere yardımcı olmaya hazırız.

Tasarımlara Genel Bakış

Tasarımlar bir ürünün ticari başarısında anahtar faktördür. Tasarımlar bir ürünün nasıl göründüğü ile ilgilidirler; daha özel olarak bir ürünün şekli veya deseniyle ilgidirler. Bugünün görsel odaklı dünyasında, tasarımlar yüksek öneme sahipler, hatta bir ürünün işlevinin önüne geçmektedirler ve pazarda müşterileri cezbetmede oldukça önemlidirler.

Yüksek değere haiz tasarım haklarınızı korumada yeterli bilgi ve deneyime sahibiz. Yaratıcı tasarımlar günümüz internet ve 3D yazıcılar dünyasında kopyalanmalar karşısında savunmasızlar ve korunmaları derin mesleki tecrübe ve beceri gerektiriyorlar. Tasarım korumasının her yönüne hakim deneyimli kadromuzla tasarımlarınızı korumada sizlerin yanınızdayız.

Patent ve Marka vekillerimiz birinci derece tasarım hizmetleri vermede ulusal ve uluslararası deneyime sahipler.


Tasarım Başvurusu & İşlemleri

Tasarım başvurularının dosyalanması ve takibinde Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) nezdinde derin tecrübeye sahibiz. Ayrıca, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) nezdinde La Haye Sistemi aracılığıyla başvurular yapmakta ve tescil süreçlerini yürütmekteyiz.

Başvuru gereksinimleri açısından ürünlerin çizimlerini ve resimlerini hazırlanmanızda yardımcı oluyoruz. Geniş koruma elde etmek için doğru çizimler ve resimler sunmak ve tescili talep edilen kısımların doğru belirlenmesi oldukça önem arz ediyor.

Ayrıca, tasarımlarınız için koruma talep ettiğiniz ülkelerde sizlere yardımcı oluyoruz. Bunu yaparken, tasarım haklarınızı tesis etmede en düşük maliyet gerektiren bölgesel ve uluslararası sistemleri dikkate alıyoruz.

Diğer yandan, oldukça geniş yurt dışı vekil ağımız sayesinde dünyanın herhangi bir ülkesinde tasarım başvurusu yapmada ve tasarım tescil süreçlerini yürütmede bizlere güvenebilirsiniz.

Resmi bir yazı aldığımızda sizleri hemen bilgilendiriyoruz ve işlem yapmak için hatırlamalar yapıyoruz.


Protected by Copyscape

İLETİŞİM